Jump to content


Petar Lukovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3358 replies to this topic

#301 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 21 September 2005 - 23:41

mene veoma zanima, sta to vas, mrzitelje pere lukovica, redovno tera da dolazite na ove topice :lol: mazohisti? mislite da ste do yaya pametni i pronicljivi? u cemu je fora? :lol:

hvala ti, Vinska, sita sam se ismejala :lol:

@henrik larsson:
z.o. jeste robijao, a da li ga u carsiji zovu Robija, to ne bih znala :lol:

#302 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 22 September 2005 - 01:06

Pa dobro, sve u svemu, i nije tako lose. Bar vise nije kriv sudija. Sad su selektoru krivi igraci, igracima kolege i selektor, a "narodu" i igraci i selektor. I to je neki napredak. Samo napred. TAKO TREBA! Ja sam za vama, stono rece Aca Gica.

#303 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 22 September 2005 - 01:09

Quote Psycho
>>>Hm...pitam se sta Gorcin Stojanovic ima da kaze na zadatu temu.<<<

A ja se pitam zasto Gorcin ne pise politicke kolumne, posto mu to sjajno ide,
umesto sto drvi o sportu. Ili je namerno odabrao sigurnu medijsku zavetrinu. :lol:

Quote showuser
>>>Nema nista gore od mesanja politike i sporta. Fuj. <<<

Alo, SVE je u ovoj zemlji politika vec “vekovima”. I nema sanse da nesto izmakne
ispod njenih pipaka, samo ako moze da “dezurnima” podigne drzavnicki rejting.
Uostalom, cime je to Kostunije zasluzio da otvori ovo prvenstvo, kad jedva uspeva
da otvori sopstvene oci?! :lol:
Nagradno pitanje; kojim se sportom u zivotu doticni ikada bavio? :lol:

Quote Henry Chinaski
>>>i moguce da se ja u kosarku ne razumem, ali se razumem u Srbe i u psihu istih.<<<

Podsetio si me na jedan zanimljiv “esej” autora cijeg se imena vise ne secam, a
ticao se zapazanja da su se u ex-Jugi Slovenci najvece uspehe postizali u individualnim sportovima, a Srbi u ekipnim /kolektivnim/, dovodeci to u vezu s karakterologijom pomenutih nacija. Ima tu nesto.. B)

#304 alex_kv

alex_kv
  • Members
  • 371 posts

Posted 22 September 2005 - 03:13

Čim je Evropsko prvenstvo u basketu otvorio srpski premijer, dr Koštunica, govorom od nekoliko desetina sati u kojem je pominjao da je kao «mlad» na Kalemegdanu gledao «tadašnje košarkaške utakmice», valjalo je uozbiljiti se: većeg srpskog malera od malaksalog dr Voje koji, tobož, obožava basketball – nije moglo da bude![/
Ovo je zapazanje :lol: Vizionarsko. Cim sam ugledao kilavog baksuza, pomislio sam sto i Petar :lol:

quote- vinska musica
Quote Henry Chinaski
>>>i moguce da se ja u kosarku ne razumem, ali se razumem u Srbe i u psihu istih.<<<
Podsetio si me na jedan zanimljiv “esej” autora cijeg se imena vise ne secam, a
ticao se zapazanja da su se u ex-Jugi Slovenci najvece uspehe postizali u individualnim sportovima, a Srbi u ekipnim /kolektivnim/, dovodeci to u vezu s karakterologijom pomenutih nacija. Ima tu nesto..


Vinska, mislim da mislis :D na najpoznatijeg slovenackog sociologa Petrovica, inace oca, nekada, mladjanog skijasa Roka Petrovica, koji je bio najbolji jugoslovenski sociolog iz oblasti sporta.
I naravno da je bio u pravu :lol: Sto se tice kolektivisticke svesti, i kolektivnih igara.
Inace je stariji Petrovic radio i u Beogradu, u Institutu za folizofiju i drustvenu teoriju ('70-tih godina).
U Srpskoj strani rata, I deo, izdanje '97, Res publica, u poglavlju Sport i politika, upravo je citiran Petrovic (i ja mu zaboravio ime, a mrzi me da pretrazujem knjigu :lol: ).

#305 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 22 September 2005 - 05:41

... pera lukovic se vremenom pretvorio u odraz u ogledalu onoga sto najvise pljuje u svojim tekstovima...  :lol:

Bas tako... i zao mi je zbog toga, nekada je bilo zadovoljstvo citati ga.

Sindromu - 'Srbija, bato!' - ni Pera nije uspeo da odoli, 'baca ulje' na sve strane... :lol: :lol:

#306 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 22 September 2005 - 08:40

Čim je Evropsko prvenstvo u basketu otvorio srpski premijer, dr Koštunica, govorom od nekoliko desetina sati u kojem je pominjao da je kao «mlad» na Kalemegdanu gledao «tadašnje košarkaške utakmice», valjalo je uozbiljiti se: većeg srpskog malera od malaksalog dr Voje koji, tobož, obožava basketball – nije moglo da bude![/


prvenstvo je trebao da otvori serdar Sveto, vojvoda od Lastve Grbaljske no je bio zauzet ''vazznijim'' poslovima pa je tako ni krivom ni duzznom kilavom voji zapalo da otvara...

#307 Akibono

Akibono
  • Members
  • 616 posts

Posted 22 September 2005 - 08:48

Nesto se dogadja sa Perom, nekako je omeksao, izgubio na ostrini ili se i sam potresao nacionalnom brukom :lol:
Ocekujem da ce, kad ga prodje kriza, objaviti tekst kakav oni MAJMUNI zasluzuju.
Taj krpez od ljudi bez ikakvog licnog indentiteta i sa teskim mentalnim problemima dolazi iz inostranih klubova gde su manji i od najmanjeg mrava a onda ovde, kao pusteni s' lanca, glume vanzemaljce i kurce se po kaficima. :D
Imamo stotine sportista u raznim sportovima koji igraju u inostranstvu i niko nikad, osim ovih cemernika, nije sebi dozvolio ovakav, ljudski, DEBAKL.
Igrace i kompletnu klupu treba strpati u LUDARU do sledeceg evropskog prvenstva i svakog dana bar 10 puta pustati kasetu sa snimcima iz Novog Sada. :lol: :lol: :lol:

Edited by Akibono, 22 September 2005 - 08:50.


#308 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 22 September 2005 - 09:01

mene veoma zanima, sta to vas, mrzitelje pere lukovica, redovno tera da dolazite na ove topice :lol: mazohisti? mislite da ste do yaya pametni i pronicljivi? u cemu je fora? :lol:

hvala ti, Vinska, sita sam se ismejala :lol:

@henrik larsson:
z.o. jeste robijao, a da li ga u carsiji zovu Robija, to ne bih znala :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Željko jeste robijao pošto je ubio babu kolima, ali ovo je ispod svakog nivoa. Odrobijao je svoje, i nije on Koštunica ili Amfilohije ili Šešelj pa da se koriste takvi izrazi javno. On je ipak priznati košarkaški trener koji nema veze sa upropašćavanjem ove države. Degutantno.

A što se tiče SrBskih onanisanja nad repkom, košarkaškim vanzemaljcima, to je problem onog ko tako misli. Ja tako ne mislim. Meni je to sport. I tako i gledam na ovo što se desilo, kao sportski fijasko.

Mešanje Koštunice, Karadžića i inih u tako nešto je jadno, i pokazuje kakav smo narod, opterećen dnevnom politikom i pičkaranjima. Mada ne sumnjam da Pera i 3/4 ovog foruma likuje zbog ovog što se desilo, jer mogu da potegnu sve ove baljezgarije. Eto, jesam li vam rekao, a, a, A?

#309 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 22 September 2005 - 10:32

Željko jeste robijao pošto je ubio babu kolima...

Malo li je?!
I sta? Je l' odrobijao?! :D
Ako jeste (henrih larsson kaze da jeste - ima li neko drugaciju info. :lol: ), kakve to veze ima sa reprezentacijom i kosarkom? A nije smetalo (ni Peri... ili mozda jeste... a, Vinska?) kad je osvajao medalje?! :lol:

... ali ovo je ispod svakog nivoa... Degutantno....
...............
Mešanje Koštunice, Karadžića i inih u tako nešto je jadno, i pokazuje kakav smo narod...

Jeste... a kad dodje od Pere Lukovica (sto se mene tice) – boli... :lol:

Mada ne sumnjam da Pera i 3/4 ovog foruma likuje zbog ovog što se desilo, jer mogu da potegnu sve ove baljezgarije. Eto, jesam li vam rekao, a, a, A?

U ovo se, vec, ne bih zaklela. Odzivi (aplauzi!) ucesnika ovog Foruma na Perina pisanija bas i nisu neki - Vinska, izgleda, radi 'na normu'... ;)

Meni ne smeta, da nije toga ne verujem da bi' se pomucila da dodjem do Perinih tekstova... ovako - u toku sam, i niko ne moze da me laze... ;)

Nesto se dogadja sa Perom, nekako je omeksao, izgubio na ostrini ili se i sam potresao nacionalnom brukom :D 
Ocekujem da ce, kad ga prodje kriza...

Imam problem - sve manje ocekujem... :D Jer, dok Pera sere, ovi se konsoliduju! :D
A ja, bRe, ostareh ocekujuci (ćamim ćekajući ;) )...

Elem, ne mislim da je Pera u obavezi da se bije sa vetrenjacama - ok. umorio se, ali neka ne kenja... neka bar ne odmaze! :lol:

#310 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 22 September 2005 - 10:39

Hvala Musice!!!!!

#311 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 22 September 2005 - 11:28

Musicu za predsecnicu.

Dubravka,

sta? Je l' odrobijao?! 
Ako jeste (henrih larsson kaze da jeste - ima li neko drugaciju info. 

Jes', par meseci...

Edited by Nikola21, 22 September 2005 - 11:31.


#312 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 22 September 2005 - 11:32

Quote showuser
>>>Nema nista gore od mesanja politike i sporta. Fuj.  <<<

Alo, SVE je u ovoj zemlji politika vec “vekovima”. I nema sanse da nesto izmakne
ispod njenih pipaka, samo ako moze da “dezurnima” podigne drzavnicki rejting.
Uostalom, cime je to Kostunije zasluzio da otvori ovo prvenstvo, kad jedva uspeva
da otvori sopstvene oci?!  :lol:
Nagradno pitanje; kojim se sportom u zivotu doticni ikada bavio?  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Šahom?

nego, definitivno nešto najgore jeste mješanje sporta i politike, a nikako nije opravdanje "u ovoj zemlji se politika uplela u već sve", to ja više onako, jadno... i tako se Pera našao na liniji sa Dr Kalšnjikovim, ovaj drži govor od nekoliko sati na otvaranju, a ovaj mo odgovara sa: - a gdje je Mladić? Rekoh već, sve skupa jadno...

#313 Kreimir IV

Kreimir IV
  • Members
  • 359 posts

Posted 22 September 2005 - 11:36

Pa ovo čitam i ne mogu da vjerujem, jel vama što znači pojam SPORT???

Toliko sranja oko SPORTA, čemu?

Poraz je sastavni dio sporta i ako to ne razumijete onda nemojte pisati o tom sportu, nemojte ga komentirati.

Nema tu filozofije, sve je čisto i nemojte prljati zasluženu pobjedu Francuza jer bili su bolji, bar ovaj puta su bili bolji...

Ovaj topik je sramota za košarku... :lol:

#314 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 22 September 2005 - 11:42

Pa ovo čitam i ne mogu da vjerujem, jel vama što znači pojam SPORT???
Ovaj topik je sramota za košarku... :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Ovaj topic samo pokazuje stanje u kojem se drzava nalazi. Ako nesto ne podje kako treba, krivi su ONI. Ako je sve u redu, zasluzni smo MI. Krajnje nerealno, ali sve to opet potvrdjuje Lukovicevu tezu o maniji velicine i nasem ne shvatanju gde nam je u stvari mesto...

#315 Kreimir IV

Kreimir IV
  • Members
  • 359 posts

Posted 22 September 2005 - 12:11

Ovaj topic samo pokazuje stanje u kojem se drzava nalazi. Ako nesto ne podje kako treba, krivi su ONI. Ako je sve u redu, zasluzni smo MI. Krajnje nerealno, ali sve to opet potvrdjuje Lukovicevu tezu o maniji velicine i nasem ne shvatanju gde nam je u stvari mesto...

<{POST_SNAPBACK}>


Možda je on u pravu ali griješi ako misli da SiCG nije mjesto u samom VRHU košarke...

Svejedno mislim da je ovaj topik "sramota" jer nije smio pretvoriti jednu zasluženu pobjedu Francuza nad jednom velesilom košarke (SiCG) u političku temu...

Onaj tko to radi ne razumije sport i njegovu suštinu, ne razumije draž sporta, on ne razumije da se porazi dešavaju i da politika nema veze sa time.

Odnosno, treba shvatiti da su igrale dvije EKIPE, jedna ekipa protiv druge a ovaj topik ukazuje na to da je bila samo vaša ekipa na terenu i to mi smeta.

1.Kao da se prvi puta desilo da je favorit izgubio...užas :lol:
2.Vama kao da je neobično što favorit najvljuje unapred medalju, pa to svi rade, to su radili i Francuzi prije sv.prvenstva u Japanu i Koreji pa su ispali u prvom krugu (nogomet)
3.Nemoj dirati sport i nemoj ga prljati, ako to rade političari nije razlog da to radite i vi...
4.Ako ne razumiješ da si danas na dnu ali da sutra opet možeš biti na vrhu onda bolje da šutiš jer si sam po sebi izgubljen slučaj

SPORT aloooooooooooooooooooooooooooooooo. :lol: