Jump to content


Photo

Kinder Lada = LinoLada Discovery!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#1 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 18 August 2005 - 22:55

(topic o Kinder-Ladi je negde zagubljen u arhivi, obzirom da nam SEARCH funkcija foruma ne radi nekoliko dana, elem, to neznaci da moje zadovoljstvo moze da ceka...)

Danas sam imao cast da probam famoznu LinoLadu koju ste ovde pominjali; potpuno slucajno u Chukarickom Maxi-ju razgledajuci kremove ugledah poznatog lika iz detinjstva i lepu sarenu ambalazu obmotanu oko teglice krema. Pogledah natpis - "Lino Lada". A-ha! rekoh sebi, znaci to je famozna "kopija" ex Kinder-Lade o kojoj se ovde vazda charsijalo. Elem, skeptican da li cu biti odusevljen ili razocaran, htedoh da uzmem "reklamno" pakovanje od 50gr, ali se ipak predomislih i uzeh vece pakovanje od 200gr (postoji i teglica od 400gr kao kod Nutelle).

Znaci, sta da vam kazem - ono JESTE Kinder-Lada! Ona mekoca krema, tekstura belog dela, ali i crni je takodje fantastican. Pred ukucania sam teglicu otvarao poput poslednje konzerve hrane (svima sam "pripretio" da cast svecanog otvaranja pripada meni posle vecere i da se niko ne usudi da je prevremeno nacne i time pokvari unapred smisljeni ritual). Vec na prvi miris po otvaranju poklopca osetio sam "poznati" miris. Nakon uzimanja kasike zaranjam u belu polovinu i... i... m,m,m... to je to! Da, to je to! Otimacina koja je potom usledila nije prigodna za ovaj forum. :lol:

Dakle, ako zelite da obradujete vase ukucanje, trk do obliznjeg Maxi-ja i potrazite sareno pakovanje LinoLade. I to, obavezno najvece raspolozivo (400 gr), cena je tek neznatno veca u odnosu na nasa chudesa od kremova (btw, Wunder-duo sam uzeo pre nekih mesec-dva /posle pauze od 5-6 meseci/, pa ono ne lici ni izdaleka na krem koji pamtim sa pocetka reklamne kampanje - krem s-m-r-d-i !). Ni Milky mi nije vise interesantan, eventualno bih podneo Eurokrem ili Cipiripi, ali samo sa palacinkom. LinoLada je sada tu. :huh:

Attached File  LinoLada.jpg   80.52KB   85 downloads[

Usput, nadjoh ovaj "kulinarski" recept:
http://www.kuvar.de/...inder-lada.html

Prijatno :lol:

#2 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 19 August 2005 - 15:33

:lol:
trchim po 400gr
i jos jedno malo pakovanje ako ima aluminijumski poklopac koji se prvo olizze pazzljivo da se ne poseche jezik

/cipiripi je odvratna shetjerchina, njega ne bih ni za palachinke/

#3 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 19 August 2005 - 20:15

`podravka` je svojevremeno imala licencu za `kinderladu`. kada je prestala prozivodnja iste, oni zu zadrzali tehnologiju i nadenuli `kinderladi` ime linolada`. znaci, to je to :lol:

#4 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 19 August 2005 - 23:21

aaa znači ima u Maxijuuuuuu!
fantastično! tražio sam ranije u Merkatoru ali bezuspešno.

#5 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 20 August 2005 - 01:12

JEBOTE!!!!

ČOVEČE!!!!

FAK!!!

Sanjam jebenu kinder ladu već deceniju i pol. Narkomanija je čudo. Eto mene sutra u Maksiju, biću još gora svinja za par dana.

Ah...

#6 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 20 August 2005 - 20:57

Hajde pa kad uzmete postujte vase utiske :lol:

Meni za utehu sad osta fina staklena casica (ali prazna :lol:), sada moram da sakupim komplet od bar 6-8 komada. :huh:

Takodje, zbogom dijeto, kilogrami evo meee...

#7 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 20 August 2005 - 23:38

eh, kad se setim koje kolicine `kinderlade` smo izjedali svako vece kad smo bili klinci.... mislim da bih sada zavrsila u urgentnom. mada, ne moze se reci da nisam brzinski stukla i onu 400 g-sku `linoladu` kad sam je ovde otkrila pre nekih mesec dana :lol:

#8 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 20 August 2005 - 23:42

Usput, nadjoh ovaj "kulinarski" recept:
http://www.kuvar.de/...inder-lada.html

Prijatno :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


hm, javi ako probas da spravis `kinderladu` po tom receptu. ja sam pre nekih 10 godina dobila recept za `eurokrem` valjda, ali mi je ispao pravi-pravcati `cipiripi`, ukus originalan... dal` je do recepta, ili do `domacice` :huh:

#9 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 21 August 2005 - 01:31

eh, kad se setim koje kolicine `kinderlade` smo izjedali svako vece kad smo bili klinci.... mislim da bih sada zavrsila u urgentnom. mada, ne moze se reci da nisam brzinski stukla i onu 400 g-sku `linoladu` kad sam je ovde otkrila pre nekih mesec dana :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Recimo da će mi teglica trajati dan-dva.
Kako to finansirati? :huh:

#10 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 21 August 2005 - 02:29

Leela, nisam pravio taj "bucjkurish" :lol: (izbegavam komplikovane stvari... :huh: mada mi ovako ne deluje lose, ipak ide dosta mleka u prahu pa mu verovatno daje specifican ukus ako je mleko kvalitetno). Ipak je lakse otici u radnju...

Na recept sam naleteo sasvim slucajno trazeci na googlu sliku Linolade da je zadenem za gornji post, nasao sam 4-5 slicica sa starom verzijom pakovanja (nema je cak ni na Podravkinom sajtu). Slazem se za taj "domaci eurokrem", to stvarno lici na Cipiripi (koga nisam u pocetku mogao da smislim, ali kad je dosadio eurokrem u njemu sam nasao spas protiv dosade).

#11 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 21 August 2005 - 13:51

Recimo da će mi teglica trajati dan-dva.

svaka tebi cast, ti bas rastegnes tih 400 g,kod mene se to dezintegrise dok si se okrenuo :lol:

Slazem se za taj "domaci eurokrem", to stvarno lici na Cipiripi (koga nisam u pocetku mogao da smislim, ali kad je dosadio eurokrem u njemu sam nasao spas protiv dosade).


molim vas, kolega, pa `cipiripi` je vrhunski krem u odnosu na ove kojekakve koji su preplavili trziste :lol:

a jel` dopustate da malo prosirimo temu i pomenemo jos neke fabricke poslastice koje su bas njam? :D

Spoiler! --Click here to view--

nego, kod tih kremova, jel` vise volite belo ili crno? ja belo, i prvo to smazem, a onda, teska srca :lol: , predjem i na crno :huh:

Edited by Cruella De Ville, 21 August 2005 - 13:59.


#12 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 August 2005 - 15:59

Kupih i ja danas Linoladu u Maxi-ju.


Bas sam razocaran! Jedino je miris identican. Ovo unutra je buckuris! Nekako mi je anemicna ova Linolada, nema sanse da se poredi sa starom Kinderladom. Cak bih se usudio da kazem da je i Eurokrem bolji od Linolade. Ima ukus kao oni socijala kremovi poput Vekija i onog grckog odvratnog.

Steta...ja sam se bas ponadao da cu ponovo uzivati u jedinstvenom ukusu stare, dobre, najbolje Kinderlade. :lol:

#13 tomislav10

tomislav10
  • Banned
  • 438 posts

Posted 21 August 2005 - 16:28

A ja pomislio da se radi o izborniku rukometne reprezentacije.... ništa .... zaboravite

#14 Emina

Emina
  • Members
  • 97 posts

Posted 21 August 2005 - 16:54

Iskrena da budem ne secam se te Lino lade, al se dorbo secam Kinder Lade mmm
Jos uvek se negde u shupi krije po koja solja sa kravicom...

Cipiripi je bljak, i nikad ga nisam volela, a Eurocream je nekad bio super. Sad su samo uspoemene odkad ga je uzeo Swisslion, pa prave neki buckuris :lol:

Zasad mi prolazi onaj Fineti...

#15 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 21 August 2005 - 21:00

ma meni je taj fineti uzasno masan :lol:
`linolada` je taman kako treba :huh: