Jump to content


Photo

Kralj SLOBA KONJOVIC


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 23 March 2005 - 12:10

Koliko vas je muzicki odraslo i edukovano pod Slobinim uticajem? Da li ste zeljno ocekivali svaku emisiju "Vibracije" cetvrtkom na Studiu B i uzivali u sjajnom izboru muzike i divnom glasu jos boljeg voditelja?
Po meni, kratko i jasno, LEGENDA Beograda; Beograda kakvim ga pamtim i volim.
Ima li, ili moze li imati naslednika?

#2 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 23 March 2005 - 16:13

OOO, pa ima nas ovde takvih dosta. Samo ne znam gde su se ostali denuli. Vrlo je slow na forumu u poslednje vreme.

Ovde se vec ranije culo :Sloba (Konjovic, naravno) za predsednika!! Covek je genije, mag etc. I sto je najbolje on JOS UVEK ima najnoviju muziku i od njega kupim informacije na 94.9. Neumoran je! Svaka mu cast!

#3 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 23 March 2005 - 18:40

Vibracije četvrtkom su danak komercijalizaciji i prvi znak Slobinog kompromisa. Zatim je sledilo i polako pucanje Slobe kad je izašao prvi Michael Jacksonov album 'Off the Wall'... No dobro, to ne menja da je bio i ostao najjači na svetu :huh:

Prava stvar je bila Vibracije nedeljom noću od 11 pa do ponedeljka u pola 2 :D E, to je bilo pravo vreme i prava muzika... Sećam se da je posle toga, u pola 2 komande u Studiju B preuzimao drugi voditelj, sad zaboravih ime, a počinjao je tako što bi ispunio muzičku želju onome ko se prvi javi na čuveni 684 444 telefon StB :lol: Bio je to neki fazon kao 'posvetite serenadu nekome' i ja sam mu regularno razbijao koncept tražeći 'serenade' tipa Jonathan Richman - Road Runner, Ramones - Sheena Is A Punk Rocker... al je vrhunac bio kad sam mrtav ladan poručio Richard Hell And The Voidoids - Blank Generation... :huh: Za koga..? Pa kao i obično za moju tada drugaricu iz klupe Ivanu :P (kojoj nikad nisam to ni govorio, ionako ne bi razumela)

#4 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 23 March 2005 - 18:43

E, da... špica Vibracija je nešto najmagičnije što je ikad ukrasilo radio talase na ovim prostorima.

Naročito kad bi došao onaj deo iz Summertime Blues: "No dice son, you gotta work late..." brrrr B)

#5 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 23 March 2005 - 19:05

'Ajde stare kajle da vas vidim. Jel' se seca neko Video diskomera u SKC-u? B)

#6 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 24 March 2005 - 15:26

'Ajde stare kajle da vas vidim. Jel' se seca neko Video diskomera u SKC-u? B)

ju, pa ne smem da priznam da se secam. Provalicu se koliko sam matora. :lol:

#7 AlphaBravo

AlphaBravo
  • Members
  • 69 posts

Posted 24 March 2005 - 15:47

Dobar je bio Sloba.
Parada albuma utorkom, valjda od 9 do 11 uvece,
a cetvrtkom vibracije.
Mislim da je posle vibracija ili parade albuma muziku pushtao Ljubomir Vuckovic, neki hevi zvuk...al bese dobro

#8 bfoxton

bfoxton
  • Members
  • 153 posts

Posted 24 March 2005 - 16:16

Sloba je jedan ,pre svega,ok lik.Onomad, pre jednog koncerta u DOB-u lepo sam se ispricao sa njim.Za one koji ne znaju , nezavisno od svog profesionalnog angazmana, bio je i prlicno sportski orijentisan.Ako se ne varam, navija za OFK-u, a odlicno je igrao i mali fudbal.Mogao bih jos ponesto da napisem o njemu , ali najvaznije je to da je on citavoj jednoj generaciji(mojoj) bio prilicno pouzdan orijentir sa svojim pravovremenim informacijama.Po mom skromnom misljenju, kao covek od ukusa veoma dobro se snalazio i u ulozi muzickog producenta (Kozmetika,Pekinska p. itd.), ali domaci kriticari su, iz njima znanih razloga, prilicno hladno propratili takav angazman....

Edited by bfoxton, 24 March 2005 - 16:19.


#9 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 24 March 2005 - 18:38

Mislim da je posle vibracija ili parade albuma muziku pushtao Ljubomir Vuckovic, neki hevi zvuk...al bese dobro

Ljuba Vučković je najveći živi fan Beatlesa a ono što je puštao u njegovim emisijama je bilo uglavnom Blues orijentacije. Sećam se da je jedna od emisija koje je vodio bila Rok Blok, a druga, mislim, Bluz sat ili tako nešto... Svojevremeno mi je presnimio na kasete neke Beatles bootlege, što je meni sa 13-14 godina u ono vreme značilo čitav svet... :lol:

#10 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 24 March 2005 - 18:50

Nisam davno slusao Slobu, pa me bas interesuje da li je jos uvek "lud" za Elvis Costello-m. Svojevremeno se na Vibracijama i Paradi albuma "nije moglo ziveti", kad Mr Cvika izda novi LP.

#11 klimt

klimt
  • Members
  • 446 posts

Posted 25 March 2005 - 12:47

Kada se govori o emisiji VIBRACIJE nemoguće je ne spomenuti „Pismo iz Londona“ Saše Punkertona.Ono o čemu je Saša pisao u Džuboksu moglo se odmah čuti u Vibracijama. Dobijali smo informacije brzinom svetlosti o najinteresantnijoj i najboljoj novoj muzici. Bili smo jednako informisani koliko i klinci na ostrvu koji su čitali NME i slušali Peela. Dva čoveka u pravo vreme na pravom mestu oblikovali su muzički ukus nekoliko sretnih generacija.

Da li je neko pratio „blizanac“ emisiju na drugom programu Radio Novog Sada.Zvala se NOVI VIDICI i imala je skoro isti izbor muzike kao Vibracije.Emitovala se četvrtkom od 18:15 (posle Novosadske hronike) do 19:00.Voditelj je bio Dragan Gojković koji je subotom na istom programu od 15:30 do 16:30 vodio „Jugoslovensku pop scenu“.Tu se puštala najbolja domaća muzika (demo snimci Rex-a).Novi vidici prestali su da se emituju čini mi se u proleće 1985.

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 25 March 2005 - 12:49

Koliko vas je muzicki odraslo i edukovano pod Slobinim uticajem?

On je nas John Peel.

#13 Laki21

Laki21
  • Members
  • 14,216 posts

Posted 30 April 2007 - 02:23

Divni trenutci sa slušalicama na ušima.

#14 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 30 April 2007 - 11:11

Ja sam odrasla na Studiju B s pocetka devedesetih doduse al pamtim paradu albuma utorkom uvece bese li?… mmmm i kao i obicno najbolji radio glas na planeti.
Secam se da nije secko pesmice s epepeovima pa sam mic po mic uspevala nasnimiti i cele albume na kasetu ha ha
Sto se Diskomera tice tu se Slobe secam kao kroz maglu, da li iko moze da pomogne do koje ga je godine tacno vodio, nekako se vise secam Srete Kuzmanovica iz tog perioda s tim da je ga je Sloba s vremena na vreme pokrivao, to znam…..

Bas mi fail Studio B onakav kakav je bio onomad.

Mi smo ko klinci slusali Diskomer i Fontanu zelja a danas deca salju kojekakve seksualne smsove po televizijama i pisu po internet forumima a mi se secamo...

Edited by Maya586, 30 April 2007 - 11:12.


#15 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 13 May 2007 - 11:04

On je bio nijansa koja je Beograd i neke Beogradjane tada cinila boljim.

Dodao bih jos i Zikicu Simica i Velju Pavlovica.