Jump to content


Photo

Dva metka za Pavelica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 05 January 2005 - 22:35

Posto je izgleda postalo moderno otvarati istorijske teme evo i mog skromnog doprinosa.
Nasao sam interesantan link koji osvetljava dogadjaj o kome mnogi neznaju atentat na ustaskog zlikovca i poglavnika u Argentini.
Adresa je : http://www.pavelicpa...atures/tbfp.pdf

#2 zgubidan

zgubidan
  • Members
  • 667 posts

Posted 07 January 2005 - 18:16

... ali to nije popularna istorijska tema, nisam znao za podatak da je neko pokusao da ubije Pavelica, znao sam da je umro u Spaniji, sada vidim na nekim sajtovima da su ta dva pucnja delimicno dovela do toga da Pavelic umre godinu-dve kasnije .... sada to nije ni bitno ..... ali bar covek zasluzuje da se zna za njega.
Posto se danas zalazemo za isporucivanje ratnih zlocinaca ma koje nacionalnosti bili a pre 50 godina svet nije bio pravno uredjen kao danas atentat na Pavelica je bio legitiman cin koji je trebala da organizuje vlast Jugoslavije .... nasao se neko ko ce to privatno da pokusa ... Crnogorac naravno

#3 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 07 January 2005 - 19:50

QUOTE(zgubidan @ 7 Jan 2005, 19:16)
atentat na Pavelica je bio legitiman cin koji je trebala da organizuje vlast Jugoslavije .... nasao se neko ko ce to privatno da pokusa ... Crnogorac naravno

Ti nisi zgubidan. Ti si Dudek smile.gif

Edited by Kresimir, 07 January 2005 - 19:50.


#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 January 2005 - 21:17

Atentat na bilo koga nije legitiman cin osim ako su dve drzave u ratu.U ovom slucaju Argentina i SFRJ nisu. Nista novo i epohalno u ovom clanku.Opste poznato da su UDBA a kasnije DB organizovali niz ubistava politickih emigranata na Zapadu .Za te akcije su uglavnom korisceni domaci kriminalci koji ce postati poznati 90 tih godina.

#5 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 07 January 2005 - 23:05

Apelujem da se otvori podforum "Smetliste istorije". Tako bi svi ljubitelji Draze, Nedica, Ljotica, Kvaternika, Pavelica, Lubrica i ostalih istorijskih frikova mogli da se okupe na jednom mestu. Zasluzili su. A, bogami, i mi.

#6 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 08 January 2005 - 01:11

У питању није био никакав криминалац из ДБ-овац већ Равногорац.

Иначе није био Црногорац већ Брђанин. Бјелопавлић.

#7 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 08 January 2005 - 14:13

Smrt tog zlikovca je ono sto su svi Srbi zeleli.Medju njima nasao se jedan koji je imao mogucnosti i hrabrosti da to izvede.Bozija je volja sto taj najveci krvnik 20 veka( Da po meni je on veci zlocinac i od Hitlera i Staljina jer ako uporedimo njihove zlocine i snage kojima su raspolagali videcemo da je ovo ustasko govno bilo najefikasnije.) nije umro na licu mesta vec se raspadao dve godine.Tako je barem malo platio za grozna zlodela koja je pocinio.
Da Margipa nije lepo sto ga je covek upucao trebao je da pusti da uziva u Argentini.Jel ti zao Pavelica,jel ti tesko zbog toga?
Inace komunisti se nisu bas isticali po likvidacijama ustasa znali su oni dobro i gde je pavelic i artukovic...medjutim bili su zauzeti klanjem srpskih novinara kao sto je bio Dragisa Kasikovic i njegove maloletne pastorke. Kao i ubijanjem bolesnih ljudi u dubokoj starosti (Ljoticev brat).

#8 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 09 January 2005 - 02:00

Ono što svaki normalan čovek može da želi, to je odlazak ovako glupog topika na smetlište, gde mu je i mesto. Tema je potpuno nebitna, i ne znam koga zabole za to. No, kako reče i sam postavljač topika, to je njegov maksimalni, a naravno veoma skroman intelektualni(čuj-intelektualni doprinos).

#9 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 09 January 2005 - 15:26

De si nosli jel odgovaranje na moje postove postalo smisao tvog bednog postojanja na ovom forumu?
Kompleksi su cudo.

#10 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 09 January 2005 - 17:29

Samo čekam da Uki uskoči sa odbranom Pavelića....

#11 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 09 January 2005 - 22:36

Urke je definitivno lud ,ali mislim da i njegovo ludilo ima neke granice .

#12 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 10 January 2005 - 00:24

Pa on je beše bio izbačen sa nekog hrvatskog foruma jer je bio preveliki srbofob laugh.gif

#13 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 10 January 2005 - 00:31

Mozda su mislili da je normalan.Ovde svi uglavnom znaju da je osinut pa ga onda iz saosecanja tolerisu.

#14 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 10 January 2005 - 07:29

Aha. Znači sad je Smradovan počeo da preti mrtvima, tako ništa ne može da mu se desi. laugh.gif

#15 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 11 January 2005 - 01:11

QUOTE(Tresko @ 10 Jan 2005, 06:29)
Aha. Znači sad je Smradovan počeo da preti mrtvima, tako ništa ne može da mu se desi. laugh.gif

Ja ipak biram da pretim tebi ti si ionako osvedocena slina tako da nista nemoze da mi se desi wink.gif